Lietuvos verslininkams pristatyti gaminių dizaino apsaugos ypatumai

Europos įmonių tinklas, veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (Vilniaus PPAR), 2016 m. gegužės 26 d. surengė verslo pusryčius „Gaminio dizainas: registruoto ir neregistruoto dizaino apsauga, kokias teises turi dizaineris ir gamintojas“.

Advokatė Laura Beinorienė renginio dalyviams pristatė pagrindines gaminio dizaino savybes ir paaiškino, kada yra tikslinga registruoti gaminio dizainą. Renginio dalyvius labai domino, kaip skiriasi registruoto ir neregistruoto gaminio apsauga, kokiam laikotarpiui galioja gaminio apsauga, kai jis yra registruotas ir neregistruotas. L. Beinorienė pateikė konkrečius pavyzdžius, kaip atskirti klaidinantį dizainą, kaip nustatyti, ar naujas dizainas turi panašumo su jau esančiu rinkoje, o kada ne. „Svarbu yra neišsigąsti ir ramiai įvertinti pateiktus skundus, nes dažnai didžiosios kompanijos skundžiasi dėl mažiausių panašumų su jų gaminama produkcija“, kalbėjo prelegentė.

Savo praktinę patirtį įregistruojant gaminio dizainą pateikė viena iš įmonės MB „Individus“ įkūrėjų Justė Kubilinskaitė. Jos su vyru Simonu Tarvydu sukurti interjero gaminiai iš perdirbto popieriaus 2015 metais gavo Nacionalinį GERO DIZAINO diplomą, o 2016 metais – Nacionalinį GERO DIZAINO prizą.

Pasibaigus pranešimams dalyviai dar individualiai konsultavosi su prelegentais jiems rūpimais klausimais.