Enterprise Europe Network veikla aplinkosaugos srityje

Enterprise Europe Network (Europos verslo ir inovacijų tinklo) vienas iš prioritetų yra padėti ekologiškai ūkininkaujantiems verslininkams realizuoti visą potencialą.
Europos mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) vis aktyviau dalyvauja žaliojoje pramonėje, tokioje kaip atsinaujinanti energija ir atliekų perdirbimas, kurdamos naujas darbo vietas daug sparčiau nei didelės įmonės. Europos Komisijos „Eurobarometro“ tyrimo „MVĮ, išteklių panaudojimo efektyvumas ir žaliosios rinkos“ duomenys rodo, kad daugelis šių įmonių turi dar nemažai nuveikti, kad galėtų pilnai išnaudoti bendrosios rinkos teikiamas galimybes, taip pat ir pasaulines su aplinka susijusių prekių ir paslaugų augimo perspektyvas. Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas, atsakingas už pramonę ir verslumą, Antonio Tajani, aptardamas rezultatus sakė: „Nors dar reikės atlikti nemažai darbų, džiaugiuosi matydamas, kad MVĮ priima šį didžiulį nepanaudotą potencialą, kuris atsipirks inovacijomis, konkurencingesnėmis MVĮ bei naujomis darbo vietomis“.
Dažniausiai respondentų minėtos augimo kliūtys – administraciniai ir teisiniai sunkumai. Žali viešieji pirkimai taip pat yra kliūtis: 11 proc. iš apklaustų MVĮ dalyvavo viešųjų pirkimų konkurse, kuriame buvo įtraukti aplinkos apsaugos reikalavimai, lyginant su 16 proc. didelių įmonių.
Aplinkosaugos sektoriaus grupė, veikianti Enterprise Europe Network (Europos verslo ir inovacijų tinkle), yra sudaryta iš 60 narių, kurie padeda aplinkosauga besirūpinančioms MVĮ. „Europos aplinkosaugos sektorius yra vienas iš stipriausių pasaulinėje ekonomikoje, todėl  Enterprise Europe Network turi padėti MVĮ, veikiančioms šioje srityje, plėstis ir vystytis. Tai kur kas daugiau negu pramonės šaka, tai – koncepcija ir filosofija“, – teigia šio sektoriaus pirmininkas Peter Wolfmeyer, dirbantis Enterprise Europe Network priklausančioje Vokietijos organizacijoje „ZENIT“.
Aplinkosaugos sektoriaus grupė siūlo MVĮ platų spektrą paslaugų – nuo verslo bei technologinio bendradarbiavimo partnerių paieškos iki verslo kontaktų mugių organizavimo, pavyzdžiui organizuoja verslo kontaktų renginį kiekvieną birželį Stambule vykstančios tarptautinės „Atliekų perdirbimo, aplinkosaugos technologijų ir atliekų tvarkymo“ prekybos mugės metu.
Stambule veikiančio „Sabanci“ universiteto technologijų ekspertas Beril Kirci teigia: „Šiais metais mes mugę išplėtėme, sukviesdami technologijų tiekėjus ir šių technologijų ieškančius, sukurdami sinergiją tarp aplinkosaugos ir medžiagų sektorių grupių, o tai mugę pavertė ne tik tarptautine, bet ir tarpsektorine. Ateityje tikimės išvysti ir kitokių tarpsektorinių bendradarbiavimo pavyzdžių“.
Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas